JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
O
N
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


ŠKODA 1200 roadster - prototyp


Prototypový roadster 2+2, realizovaný z karosářských dílů vozu Škoda 1200 - Sedan na kratším podvozku z předchozího typu Škoda 1102 Tudor.
Do sériové výroby se nikdy nedostal.

Výrobce:
AZNP, Mladá Boleslav
Tovární foto pořízené před mladoboleslavskou Sokolovnou. Tovární fotografie u zámečku v Neuberku nedaleko Mladé Boleslavi.
Pokusný roadster vycházel z upravených dílů sedanu, ale byl realizován na podvozku s menším rozchodem a kratším rozvorem z předchozího typu Škoda 1102 Tudor.
Tovární fotografie u zámečku v Neuberku nedaleko Mladé Boleslavi. Na tomto pohledu je ovšem vidět, že menší rozchod podvozku, použitého z "Tudora 1102", působil v širší karoserii poněkud rušivě.
Tovární foto s mladoboleslavskou Sokolovnou v pozadí. Oproti sériovému čtyřdvéřovému Sedanu měl prototypový roadster mírně sníženou záď s lehce protaženým víkem, což mu dodávalo sportovnější a ještě elegantnější vzhled.
Tovární foto s mladoboleslavskou Sokolovnou v pozadí. Elegance se mu, ať už otevřenému, nebo s nataženou střechou, v žádném případě ale nedala upřít. Tvar střechy byl dokonalý a s tvarem karoserie perfektně korespondující...