JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
O
N
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


PRAGA Piccolo 1938


Osobní automobil střední třídy s motorem vpředu a pohonem zadní nápravy, vyráběný v období let 1938 - 1941.

Výrobce:
ČESKOMORAVSKÁ-KOLBEN-DANĚK A.S. Praha - Karlín, Automobilní oddělení


1938
Reklamy z časopisu Motor Revue v roce 1938:


1939
Reklamy z časopisu Motor Revue v roce 1939:
Další úlevy 1939
Reklamní fotografie s textem:
"Nelly Gaierová, známá dobře všem návštěvníkům Velké Operety a divadla J.K. u Nováků představila se v neděli dne 3.září v Lázních Poděbradech naší motoristické veřejnosti. Elegantní kabriolet Praga Piccolo s touto populární umělkyní získal nejvyšší uznání v soutěži elegance a byl poctěn zlatým věncem a stuhou. Tento vůz obdržel z vozů seriových letošní výroby nejvyšší počet bodů. Byl to jediný vůz Praga, přihlášený k soutěži, a proto je jeho úspěch tím cennější."
1939 - Reklamní fotografie se zpěvákem Járou Pospíšilem:
"Lidský život je střídání radosti, naděje a zklamání. Radost ze života skýtá umění, pěkná hudba , zpěv, avšak také automobil, který dovoluje poznati v krátké době mnoho zajímavých míst, užití více přírody a více krásy. Oblíbený Jára Pospíšil uznal, že nejen jeho píseň, nýbrž i píseň motoru moderního automobilu je krásnou. Jeho vlastní vůz PRAGA PICCOLO zpívá mu tichou píseň ocele s pravidelností a vytrvalostí, která dokazuje technické umění jeho tvůrce. Také ostatní dobré vlastnosti vozu PRAGA PICCOLO výkon, hospodárnost, pohodlí a elegance dávají záruku radostné jízdy."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1939 Praga Piccolo "Normandie"
s řeznickou nákladní karoserií pro 500 kg nákladu, který patřil dlouholetému členovi českobudějovického Veteran Car Clubu, Ivanu Sakalovi z Týna nad Vltavou, který vůz ve velmi původním stavu, pouze zčásti repasoval a následně přelakoval.
Provedení s dřevěnou vanovou karoserií s přiznanými žebry na vnější straně bylo nabízeno jako jedna z užitkových verzí. Nákladní prostor byl vevnitř vyplechovaný pozinkovaným plechem a boky mohly být zvýšené nasazovacími laťovými nástavky.
foto: Hošťálek foto Hošťálek
foto: Libor Zdařil foto: Hošťálek
... a tentýž vůz (s nasazenými nástavky korbičky) po změně majitele, již ve sbírce pragovek ing. Josefa Mrázka z Českých Budějovic.
Snímky jsou z Veteran Rallye Křivonoska 2006, z jízdy a z polední přestávky na v Českém Krumlově.
Řeznická pragovka Ivana Sakala se dostala i do cizí literatury - viz snímek z knihy "POZOR!" The automotive landscape in Czechoslovakia in the seventies 2, vydané v roce 2018 holandským nakladatelstvím Narwal Publishers, Den Bosch/NL s textem:
Pickup Praga 1939 (dodávkový vůz) měl dřevěnou konstrukci. Toto konkrétní vozidlo bylo restaurováno. Foto je pozdějšího data.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2018
Vrak předválečné Pragy Piccolo (skřížené s díly sovětského vozu GAZ) vedle autoservisu v Lotyšsku, nafotografovaný Petrem Hošťálkem v červenci 2018.