JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Do Úpice za dědky... 2017

Článek Ládi Kolegara

Úpice 2017 Ne že by se všichni účastnící prvního zářiového víkendu dali nazvat dědky, ale jejich stroje zcela určitě. Po sedmé se tahle parta sešla ve městě ležícím mezi Náchodem a Trutnovem.
Úpice 2017 Úchvatný a opečovávaný
Z Čech, od Ústí n/L. až po České Budějovice, přijelo na třicet strojů do r.v. 1951, pro které byla připravena vyjížďka kolem řeky Úpy krajem Starého Bělidla a k tomu pár jezdeckých atrakcí v kempu.
... staří dědci řáděj jak malí kluci! V duchu tradic předválečných gymkhan Harley Clubu Praha...
Tady se starší pánové vyblbli jako malí kluci. V sobotu večer při ohni s bečkou piva jsme akci zhodnotili jako úspěšnou a slíbili si její opakování. Rád vidím a pohovořím s nadšenci, které stará technika přes své problémy nepřestala bavit.
Jaroslav Štěpán - Harley-Davidson 750 ccm model 42 WLC (foto Hošťálek) Organizátora Jardu Štěpána (75) znám od r. 1973, dodnes prohání svého původního dědka.
Eduard Feifer - Harley-Davidson 42 WLC (foto Hošťálek) Feifer junior - Harley-Davidson 120 ccm (foto Hošťálek)
Starý pardál Eda Feifer s nezbytným doutníčkem přijel z jablonce n/N. jako vždy na své před dávnými léty zářivě zcivilizované "unrrovce" WLC a jeho synek, Feifer mladší, na stařičké H-D "dvanáctce"...
Stanislav Starý - HDCP Praha MUDr. Pavel Šefr - HDCP Rovněž Standu Starého, výborného kytaristu, i Pavla Šefra, který s pečlivostí a precizností zubaře stále udržuje své veteránské krasavce.
Petr Hošťálek - Harley-Davidson 1200 ccm model U 1940 Jako Motocyklového nadšence s velkým M ovšem musím zmínit Petra Hošťálka, majitele sbírky Jihočeského motocyklového muzea v Čes. Budějovicích, výtečného restaurátora a jezdce. Většina z jeho asi sta exponátů je pojízdných a s nejlepšími kousky se Petr zúčastňuje veteránských závodů Brno – Soběšice. Jeho nezdolné nadšení ho také přivedlo ke dvěma velkým čínským výpravám, kde najel na 50 000km. Poprvé na Kawasaki W 650 s českým sidecarem Velorex po stopách historického automobilového závodu Peking - Paříž a podruhé na čínském motocyklu Yuki ve stopách Hedvábné stezky.
V obou případech už mu bylo přes šedesát!
Láďa Kolegar - Harley-Davidson 750 ccm Co dodat s mými skromnými 360ti „úpickými“ kilometry -
z Moravy jsem byl jediný a kluci mě rádi viděli.

Láďa Kolegar