JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
O
N
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


KOVROVEC K-125

Motocykl, vyráběný továrnou ZiD (Zavod imeni Děgťareva) , Kovrov, SSSR.

První typ motocyklu K-125, kterým zbrojovka V.A. Děgťareva zahájila kromě zbraní i poválečnou výrobu lehkých motocyklů. Fotografie je z propagační publikace, vydané v roce 1992 kovrovskou továrnou k 75.letému výročí trvání její existence. Výrobce:
ZID, Zavod imeni Děkťarjeva, Kovrov, CCCP
Po roce 1945 dostala kovrovská zbrojovka vládní příkaz zahájit kromě výroby zbraní i výrobu lehkého dvoutaktního motocyklu DKW typ RT 125, k čemuž bylo z poraženého Německa dovezeno výrobní zařízení, demontované z továrny DKW ve Zwickau, která patřila koncernu Auto-Union.
Výroba teď už "sovětského" motocyklu, který dostal jméno Kovrovec K-125, byla zahájena již v roce 1946, kdy v první sérii bylo vyrobeno 280 strojů, zcela shodných s původní německou předlohou.
Kovrovec K-125 M Kovrovec K-125 M (písmeno M znamenalo "moděrnizírovanyj") byl modernizovaný pouze jednoduchou přední teleskopickou vidlicí. Na obrázku je vzácně dochovaný stroj Martina Decarliho z Jižních Čech, pouze zapalovací cívka není originální...
Kovrovec U nás naprosto ojedinělý kus:
Kovrovec K 125 M v původním nerenovovaném stavu, spolu se svým majitelem Martinem Decarli na srazu historických vozidel ve Svatém Jánu 2009.