JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


ROYAL sidecary


Einheits-sidecar Royal München s brašnou Výrobce:
ROYAL, München
V rámci německého válečného programu byl vyvinut tak zvaný "jednotný sidecar" (Einheits-Beiwagen), který se používal pro všechny typy těžkých motocyklů, zařazených do standardní výzbroje Wehrmachtu. Protože motocyklové továrny neměly samy dostatečnou kapacitu, byl Einheits-Beiwagen v rámci nařízené výroby produkován řadou cizích firem, které tyto sidecary výrobcům motocyklů dodávaly.
Jednou z nich byla i mnichovská firma Royal, München, která vyobrazený typ sidecaru dodávala firmě BMW, kde byl montován k armádním motocyklům BMW R 12.
Einheits- sidecar v provedení firmy Royal, München
Einheits-sidecar Royal München - pohled z vnitřní strany. Typickým rysem, kterým se Eiheits- sidecary Royal odlišovaly od většiny ostatních výrobců, bylo použití ohnutých svazků listových per pro odpérování karoserie.
Sanitní verze BMW R 12 s Einheits-sidecarem Royal, exponát z Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích. Renovace Miloň Dvořák.
BMW R 12 s Einheits-sidecarem zezadu.