JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Čeští jezdci Petr Hošťálek a Libor Marčík na řemenovém stroji navštívili Museum jízdních kol v Altmünsteru - 2011


Motorová dvoukolka Rösler & Jauernig z roku 1904. Na tomto stroji se její hrdý majitel Libor Marčík (na snímku) střídal s přítelem Petrem Hošťálkem nejen při výjezdu na vrchol Grossglockneru, ale i během cesty tam a zpět. Tschechische Keilriemenfahrer besuchen das Radmuseum Altmünster
Mittwoch, 03.08.2011 08:42 (GMT+2)

Bemerkenswerten Besuch bekam das Oldtimermuseum Altmünster dieser Tage. Petr Hostalek, der in Budweis ebenfalls ein Motorradmuseum betreibt, und Libor Marcik, der Doyen der tschechischen Oldtimerszene, Buchautor und Spezialist für Uraltmotorräder hatten auf einer ausgedehnten Tour beim Museum Station gemacht.

Das besondere daran: sie waren auf Achse unterwegs, und zwar auf einer BMW R 12 aus 1938 und einer riemengetriebenen Rösler & Jauernig aus dem Jahr 1904! Die beiden waren über Linz ins Salzburgerische gereist, hatten mehrere Gebirgspässe überquert und sogar den Großglockner bezwungen.

Von Altmünster aus wollen sie weiter über Kremsmünster zur Donau, von dort nach Wien, bevor sie wieder ihre Heimat anstreben. Hostalec wird sich dort dem Aufbau seiner Laurin & Klement aus 1901 widmen, denn im nächsten Jahr wollen die beiden ein Privatrennen mit ihren Uralt-Veteranen von Paris nach Wien veranstalten, zum Gedenken an eine Fernfahrt, die vor exakt 110 Jahren bereits einmal durchgeführt wurde!

Hostalek wird übrigens die Laurin & Klement am 15. Oktober in Bad Ischl vorführen, wenn er mit einem NSU V2 Modell aus 1923 bei der FranzJosefsFahrt für Uraltmotorräder teilnimmt.

www.mvca.at/FranzJosefsFahrt

Na Grossglockneru Překlad:

Pozoruhodné návštěvy se dnešního dne dostalo Oldtimer-museu v Altmünsteru. Petr Hošťálek, který také provozuje motocyklové museum v Českých Budějovicích, a Libor Marčík, doyen české veteránské scény, autor knih a specialista na extrémně staré motocykly, se na své cestě zastavili v museu.
To zvláštní na tom: přijeli po vlastní ose a sice se sidecarem BMW R 12 z roku 1938 a řemenem poháněném stroji Rösler & Jauernig z roku 1904!
Oba společně cestovali přes Linec do Salzburgu, překonali řadu horských sedel a pokořili Gro3glockner.
Z Altmünsteru chtějí pokračovat přes Kremsmünster k Dunaji a odtud do Vídně, než se vrátí do vlasti. Hošťálek se hodlá věnovat dokončení svého stroje Laurin & Klement z roku 1901, protože v příštím roce chtějí oba přátelé uspořádat se svými mimořádně starými stroji soukromý závod z Paříže do Vídně, jako vzpomínku na dálkovou jízdu, která se jela přesně před 110 lety!
Hošťálek ostatně svůj stroj Laurin & Klement předvede 15. října v Bad Ischlu, kdy se zúčastní Jízdy Franz-Josefa s dvouválcovým řemenovým strojem NSU z roku 1923.