Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea

Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !

Sprint - Holice v Čechách 1977

První závod motocyklů - dragsterů v ČSSR.

I. rozjížďka V roce 1977 byl vypsán první závod motocyklových dragsterů v České socialistické republice. Iniciátorem byl ing. Horák z Holic v Čechách a závod byl nazván "Sprint". Trať byla 402 metrů, tedy 1/4 míle, jak bylo odjakživa ve světě zvykem.
Petr Hošťálek se přihlásil do kategorie speciálů s motocyklem, upraveným z plochodrážního motocyklu Jawa 500 DT.
II. rozjížďka Stroj měl pouze jednu rychlost, rozjíždět se bylo nutno přes spojku. Ale byl natolik lehký, že jeho necelých padesát koní hravě stačilo v obou rozjížďkách na všechny soupeře.

Petr Hošťálek se tak stal vítězem kategorie Speciálů v prvním závodě motocyklových dragsterů v československé historii, druhé místo získal Michal Ploranský, Hošťálkův mechanik, který závod absolvoval na témže stroji.