Warning: ibase_query(): violation of PRIMARY or UNIQUE KEY constraint "PK_ALL_ART_VISITS" on table "ALL_ART_VISITS" At procedure 'ALL_VISITS' line: 18, col: 5 in /DISK2/WWW/motomuseum-hostalek.cz/www/visit_stat.php on line 6

JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

Malá Solnice
Piaristické náměstí
České Budějovice

Otevírací doba:
od 1.dubna do 31.října
denně 10:00-18:00

tel. 723 247 104
exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Muzeum motorek odmítá platit povinné ručení za své exponáty


Zprávy z regionů ve vysílání v 19,41 na ČT 24 dne 9. 1. 2011
318428 České Budějovice - Českobudějovické muzeum s jednou z největších sbírek historických motorek v Evropě je znovu v ohrožení kvůli exekuci. Jeho majitel Petr Hošťálek totiž považuje za absurdní, že by měl zaplatit povinné ručení za motorky, které jsou jen součástí muzea a nikde nejezdí. Jiného názoru je ale Kancelář pojistitelů, která i tyto motorky eviduje v registru jako provozuschopné a povinné ručení na ně vyžaduje.

Technický průkaz legendárního Indianu pana profesora Maňáka Čtyřmístný Indian Chief z roku 1926 patřil českobudějovickému profesoru Jaroslavu Maňákovi. Před válkou v něm vozil rodinu. Od 60. let ale po silnicích nejezdí a patří do sbírek soukromého muzea. Registrační značky majitel odevzdal na magistrát do tzv. depozitu. Zápis o tom má přímo v technickém průkazu.
TP str 10 - depozit Jenže teď ho kancelář pojistitelů vyzvala, aby za stroj doplatil povinné ručení v ceně tří tisíc korun. "V tomto případě to určitě platit nebudu, protože motocykl není provozován," podotkl provozovatel muzea Petr Hoštálek.

Tisíce má zaplatit ještě za další tři vystavené motorky, jinak mu hrozí exekuce. "Nám se tato vozidla jevila jak registrovaná pro provoz a nepojištěna. Proto jsme také pana Hošťálka obeslali s výzvou o zaplacení," dodala Jana Čechová z České kanceláře pojistitelů.

Podle zástupců kanceláře chyba mohla nastat při evidenci někde na cestě mezi magistrátem a registrem. Pracovníci magistrátu se postavili za sběratele. "V době uložení registračních značek v depozitu se samozřejmě pojištění neplatí," upozorňuje mluvčí Magistrátu Českých Budějovic Jitka Welzlová.

Hrozba exekuce může zkřížit magistrátní plány. Radnice se původně chtěla muzea zbavit, ale na konci minulého roku otočila a projekt chce za každou cenu udržet. "Ta situace je absurdní a věřím tomu, že se všechny zúčastněné strany konfliktu dohodnou," dodal primátor města Juraj Thoma. V muzeu je cca 90 motorek z celkem 160, které Petr Hošťálek shromažďuje 50 let.

Reportáž Aleše Hazuky
KOMENTÁŘE:

23.1.2012 depozit:
pokavad jsou spz v depozitu není se třeba exekuce obávat!pokavd majitel vozidla toto zanedbal jeho smůla!!!!
 
27.1.2012 Hošťálek:
Ke komentáři bych uvedl:

Obávám se, vážený přispěvateli této rubriky, že jste ČKP (Českou kancelář pojistitelů) silně podcenil. Je to asi rok, kdy jsem dostal výzvu k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných. K mému překvapení se to ale týkalo motocyklu, který měl SPZ řádně v depozitu, tak jsem ČKP přípis vrátil a k němu připsal, že asi mají špatné informace, protože motorka má číslo v depozitu. Za nějaký čas jsem dostal druhou výzvu, tak jsem ji se stejným komentářem opět vrátil a přiložil fotokopii úředního záznamu v technickém průkazu, prokazujícího depozit. Chvíli se nic nedělo - a pak mi přišla zpráva rovnou z jakési pražské exekuční kanceláře, že záležitost je již u nich a pokud neprodleně požadovanou částku neuhradím, bude provedena exekuce Volal jsem tedy na telefonní číslo ČKP, kde jsem jim sdělil, že exekuci nařídili protiprávně, neboť vozidlo má SPZ v depozitu, že jsem jim tuto skutečnost již dvakrát písemně sdělil, přičemž napodruhé jsem přiložil i potvrzující fotokopii úředního záznamu v technickém průkazu. No a z druhé strany telefonu se ozvalo s bohorovným klidem, že oni s tím už nemohou nic dělat, že už to dali exekuční kanceláři. Žádná omluva, žádné promiňte, žádné poučení, co v případě této jejich chyby dělat. V klidu zavěsili...
Zachránilo mě jen to, že v oné exekuční kanceláři měli asi podstatně lidštější přístup a tak mi po telefonu řekli, že jim stačí e-mailem poslaná fotokopie oné stránky z TP, kde je záznam o odevzdání SPZ do depozitu.
Takže názor, že není se třeba exekuce obávat, pokud jsou SPZ v depozitu, vypadá sice teoreticky správně, ale v praxi vám ve chvíli, kdy na vás ČKP pošle exekutora, asi moc nepomůže...
Co k tomu dodat?
Před čtrnácti dny mi opět přišla výzva k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných a zase za motocykl (tentokrát jiný), který má rovněž SPZ v depozitu.
A to není vše! Druhý den na to přišly výzvy k dalším třem motocyklům, také se SPZ v depozitu!
A dnes ráno (23.1.2012) přišla výzva k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných dokonce za motocykl s mě neznámou espézetkou 5A4397. Tak jsem šel na evidenci vozidel a tam se dozvěděl, že ano, býval to můj motocykl se SPZ 3C6045, který jsem ale prodal a který byl z budějovické evidence odhlášen 20.4.2009. Jenže ČKP na mě žádá úhradu za období od 4.5.2009 - 12.5.2009, tedy za dobu, kdy jsem již majitelem prokazatelně nebyl, o čemž mimo jiné svědčí i novému majiteli přidělená SPZ jiného okresu!
Nedokážu věřit, že by tohle vše byly pouze náhodné chybičky. Na to je jich příliš moc najednou, v čemž mě utvrzují takřka denní telefonáty a e-maily od lidí podobně postižených. Dokonce i lidí, kteří ze strachu před exekucí požadované částky zaplatili a protože si byli vědomi, že neprávem, pokouší se je nyní, zatím neúspěšně, dostat od ČKP zpět.
Tak jsem dnes podal na Obvodním oddělení Policie České republiky, ulice 28.října, 371 05 České Budějovice trestní oznámení pod číslem jednacím: KRPC-13355-2/ČJ-2012-020110 na ČKP pro pokus o cílené vymáhání peněz od lidí.

P.S.
Uvítám samozřejmě další příspěvky od stejně postižených, kterými bude možné jednání ČKP doložit.
 
18.5.2013 pajka:
Jak jste dopadl s trestním oznámením?
 
18.5.2013 pajka:
Jak jste dopadl s trestním oznámením?
 
2.7.2013 honza:
to je blbost ! když má spz, v depozitu nemusí pletit žádnou pojistku.
:D který čurák mu chce dát pokutu 3 litry ? :DDD
 
9.12.2013 hm:
tohle spíše vypadá že si někdo dělá velky zalusk na motorky v muzeu :( !!! a chce je získat \" ukrast\" formou exekuce !

co dale řici snad jen to, že na tyhle zmetky plati jediné vichodní spoluobčane :) radi si přividělaji :) a pracuji kvalitně :)))

prostě čeho je moc toho příliš ! a když není obrana v zakonech nebo u u uřadu tak jedině jak jsem psal víše
 

Přidat kometář k článku:
jméno, přezdívka ...

text