JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Setkání s dobrodruhem na motorce - 2007


Setkání s dobrodruhem Rádi bychom Vás touto upoutávkou oslovili hned dvakrát - za prvé bychom vás rádi pozvali 8. března do pražského Veletržního paláce, kde začíná výstava MOTOCYKL 2007.
Za druhé budete mít příležitost seznámit se s naším stálým redakčním spolupracovníkem Petrem Hošťálkem, dobrodruhem, motorkářem, cestovatelem a majitelem Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích, který na Výstavišti v Holešovicích představí své cestopisné knížky a dokonce hned dvě novinky najednou. Obálka Expedice Peking 1 Z jeho předloňské cesty vznikla knížka s názvem "Expedice Peking 40.000 km", první část vyprávění o tom, jak s motocyklem Kawasaki W 650 se sidecarem Velorex vyrazil na dobrodružnou cestu po stopách legendárního závodu Peking-Paříž z roku 1907.
Knížku, která je na křídovém papíře a se spoustou barevných fotografií, vydalo jihočeské nakladatelství Růže. Koupit si ji budete moci přímo na výstavě, na stánku Českých motocyklových novin ČMN. Po skončení výstavy pak bude knížka k dostání v celostátní síti knihkupectví, v nabídce ČMN, v nabídce časopisu Motor Journal, nebo ji bude možné objednat přímo u vydavatele na dobírku.
Obálka Yuki Z loňské cesty pak vznikla knížka "Hedvábnou stezkou na motorce Yuki", která dokumentuje 16.500 kilometrů dlouhou cestu mezi pacifickým a atlantickým oceánem. Také tato publikace je na křídě a plná barevných fotografií z cesty. K mání bude přímo na stánku YUKI, po výstavě ji pak bude možné objednat na , rovněž na dobírku.
Ačkoliv jejich autor o sobě tvrdí, že on vlastně žádný cestovatel není, obě jeho knížky o cestování za řidítky motocyklů jsou.
Jsou tudíž plné zážitků a nevšedních setkání. Ale to snad ani není potřeba zdůrazňovat, ukázky z nich jste měli možnost vidět v předchozích číslech časopisu.
Pokud budete chtít, pak po celou dobu výstavy najdete Petra Hošťálka střídavě na stánku YUKI nebo na stánku ČMN. Takže máte jedinečnou šanci si obě knížky nechat autorem osobně podepsat.