JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Odvážný motoristický výkon - 2008

článek z motoristického magazínu dobré pohody SeTKání

Zdenek Krupička sajda Odvážný motoristický výkon

Do této kategorie můžeme určitě zařadit i záměr postiženého sportovce Zdeňka Krupičky. Již 12.dubna 2008 dopoledne z Jeremiášovy ulice v Praze 5-Stodůlky vyjede Zdeněk jako 1. český Love Rider na dálkovou moto-expedici SIDECAR RIDE 2008 powered by BMW Club Europa e.V., a to z Prahy do Casablanky.
Obdiv si zaslouží nejen jeho odhodlání absolvovat 5 900 km v sajkáru, ale i jeho snaha o založení tradice benefiční vyjížďky ve prospěch Stipendijního fondu Jedličkova ústavu, kde prožil své dětství i dospívání.
Projekt s názvem LOVE RIDE CZ má své kořeny u harleyářů v USA. Jeho smyslem je nabídnout motorkářské komunitě možnost vyjádření, že jim záleží na těch, kteří měli v životě méně štěstí, a to formou jim nejpříjemnější – společnou motocyklovou jízdou. Zdeněk na své cestě uvítá každého, kdo s ním pojede byť jen pár kilometrů, a tím podpoří jeho snahu o propagaci české benefiční vyjížďky.
Zdenek na výstavě Love Ride se organizuje po celém světě a pravidelně se jí účastní stovky motorkářů i dalších sponzorů. Mezi slavné účastníky patří pravidelně rodina Davidsonových, Jay Lenno a další významní herci a zpěváci. Při nultém ročníku nejde o příspěvky, jde jen o to zúčastnit se a vyjádřit tím podporu cestovatelským projektům lidí s hendikepem.
Na výstavě Motocykl 2008 v Praze jsme na vlastní kůži zažili, že i u nás mají správní chlapi srdce na pravém místě. Stánek firmy Carservis, dealera Wunderlichu, kde byl sajdkár vystaven, byl v obležení nejen zvědavých návštěvníků, ale také těch, kteří nabízeli pomoc při propagování ři realizaci Zdeňkovy mise. A tak vyšly první články, začala se organizovat aukce sportovní kombinézy podepsané Troyem Bayllissem (www.aukro.cz), kterou darovali jezdci těchto velikých závodů ve prospěch sajdkárové jízdy a páni konstruktéři a výrobci si zde dohodli vylepšení a finální úpravy sajdkáru pro náročnou cestu do Maroka.
Na výstavišti se k myšlence LOVE RIDE CZ přihlásily i první kluby, a ne nevýznačné – prezident pražského HOGu přislíbil neorganizovanou účast svých členů, Motoklub BMW nabídl čestné místo a členskou základnu své jarní vyjížďky, a také další jednotlivci vyjádřili zájem se zúčastnit – mimo jiné i význačný český sajdkárový motocestovatel pan Hošťálek.
Nezbývá než s napětím sledovat další počiny postiženého cestovatele a držet palce při přípravě a průběhu SIDECAR RIDE 2008, a zároveň i nultého ročníku LOVE RIDE CZ.

Připravil (šof)
Foto Jiří Mevald a Mcoutdoors Agency