JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Pojišťovny chtějí ručení i za auta, která jsou ve šrotu - 2012

Článek reportéra Martina Vokáče z Mladé Fronty DNES, uveřejněný v sobotu 18. března 2012.

strana 1 Také Petr Hošťálek, majitel kolekce motocyklů, vystavovaných v Jihočeském motocyklovém museu v Českých Budějovicích, dostal začátkem tohoto roku pět "Výzev k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných" a to naprosto neoprávněně, neboť ve všech těchto případech se jednalo o motocykly, jejichž registrační značky (rozumněj číslové tabulky) byly uloženy v depozitu! A k tomu jednu výzvu za motocykl, který již před časem prodal, ten byl řádně přepsán na nového majitele a již měl novou registrační značku na onoho nového majitele.

strana 2 "Jednu takto obdrženou výzvu bych dokázal přijmout jako náhodný omyl zaměstnance České kanceláře pojistitelů", říká Hošťálek.
"Dvě takovéto výzvy by se daly pokládat za velmi nepravděpodobnou náhodu. Ale pět? A k tomu výzvu k zaplacení za někoho úplně cizího s cizí registrační značkou?
To přece nemůže být náhoda, to mi připadá jako zřejmý úmysl vymoci z lidí peníze!
Zejména, když se z článku dovídám, že takovýchto neoprávněných výzev Česká kancelář pojistitelů každoročně rozešle 25 tisíc!!!"
strana 3 "Pokud paní Viola Baštýřová uvádí, že centrální registr vozidel poskytuje České kanceláři pojistitelů nesprávné nebo neúplné údaje, pak pravděpodobně cíleně mlží.
Všechny registry totiž své údaje musí ze zákona každý měsíc své údaje České kanceláři pojistitelů posílat a mnohé to dělají i dvakrát či vícekrát měsíčně, jak jsem se konkrétně dozvěděl v Českých Budějovicích" , říká Hošťálek.
strana 4 V této pasáži článku paní Baštýřová uklidňuje motoristy, že systém garantuje, že se svých oprávnění nakonec domůžou.
Jenže se jich musí domáhat sami! Obíhat registry, dělat si kopie záznamů v technických průkazech, že mají např. záznam o uložení do depozita, a pak to posíélat doporučeně do Post Boxu ČKP, to vše ve svém čase a za své peníze! Jinak jim totiž hrozí, že na ně ČKP pošle exekutory!
A to není nadsázka, to je skutečnost. V loňském roce, ač se rovněž jednalo o motocykl uložený do depozita, na mě pražskou exekutorskou firmu ČKP skutečně poslala. A když jsem tam volal, že jsem jim přece poslal kopii záznamu v Technickém průkazu vozidla, hlas v telefonu mi nezúčastněně řekl, že teď, když už to má exekutorská kancelář, oni s tím nemohou už nic dělat!

sděluje svou zkušenost Hošťálek.
od Lundáka 2012 "Pokud jsou to opravdu jen chyby a nikoliv záměr, jak je možné, že za ně není žádný ze zaměstnanců České kanceláře pojistitelů sankcionován?
Umí si někdo představit, že by měl ve svém podniku zaměstnance, kteří by každoročně udělali 25.000 stejných pochybení a nebyly vyhozeni už při třetím případě?!!"

ptá se Petr Hošťálek