JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
O
N
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


ŠKODA Popular roadster


Popular roadster - model 1935 na fotografii z dobového tisku. Dvousedadlový otevřený vůz na podvozku sériového Popularu 420 SV.

Výrobce: ASAP Škoda Mladá Boleslav
Popular roadster, jak jej továrna představovala zákazníkům v dárkovém kapesním kalendáříku (včetně stručných parametrů).
Popular roadster model 1936 - výřez z továrního snímku 63-1666 (dnes v archivu Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích).
Exportní Popular roadster model 1936 - výřez z továrního snímku 63-1669 (dnes v archivu Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích).
Tovární snímek 63-2012 (dnes v archivu Jihočeského motocyklového musea).
Pohled do velmi jednoduše, až minimalisticky, zařízeného interieru roadsteru z roku 1937.
Většina vozů měla řízení na pravé straně (u nás se tehdy ještě jezdilo vlevo), tohle je exportní provedení, s řízením na levé straně.
Prospekt z roku 1937.
Tovární fotografie roadsteru model 1937 se sklopeným předním oknem.
Popular roadster - model 1937, fotografovaný v osmdesátých letech při výročí automobilky AZNP Škoda Mladá Boleslav.
Pohled shora na Popular roadster - model 1937 s otevřeným nouzovým sedadlem na zádi. Fotografie z osmdesátých let, z přehlídky historických vozů při výročí automobilky AZNP Škoda Mladá Boleslav. Na snímku jsou vidět nepůvodní koncová světla z Tudora, přidané blinkry do předních i zadních blatníků a popklice, použité z vozu Škoda 440.
Tenhle Popular roadster z roku 1937 (číslo motoru i podvozku 44161) Mudr. Pavla Šťástky z Českých Budějovic se může chlubit vzácným původem - jeho prvním majitelem, dodnes zapsaným v Technickém průkazu, byl náš legendární motocyklový závodník Antonín Vitvar z Nové Paky.
Fotografie jsou z dubna 1984.
Popular roadster Mudr. Pavla Šťástky, tentokrát v barvě. Protože je dodnes na platných bílých espézetkách, musel být kvůli STK "předpisově dovybaven" nesmyslným a době neodpovídajícím zpětným světlem do mlhy...
Fotografie z výstavy Mobil salon v Českých Budějovicích, kde byl vysoce elegantní roadster Mudr. Pavla Šťástky vystaven ve společnosti dvou dalších sportovních vozů Škoda.
(foto Hošťálek)
Kresba roadsteru Popular k 90. výročí továrny (1894-1984) - autor Petr Hošťálek.