JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
O
N
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


WANDERER - motorové kolo s motorem Sachs


Výrobce:
WANDERER WERKE, SIEGMAR-SCHÖNAU bei Chemnitz
Pánské motorové kolo Wanderer Modell 11 AS
s 98 -ccm Sachs motorem, v bloku s dvourychlostní převodovkou s volnoběhem a řazením na nádrži, dvoulamelová spojka. 9-litrová sedlová nádrž a terénní vidlice Wanderer, uzavřený trojúhelníkový rám z bezešvých trubek, letovaných do Wanderer-mufen. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, umožňující rychlé a pohodlné vyjmutí zadního kola, velké sedlo pro motorová kola, výškově i podélně stavitelné na sedlové trubce, sportovní řidítka s vnitřkem vedenými bowdeny páček spojky a brzdy, černé nebo zelené emailování, protišlapací zadní brzda Torpedo a bubnová přední brzda. Široké gumové blokové pedály, prodloužený chromovaný výfuk a široké blatníky. Trubkový nosič nad zadním kolem, stabilní stojan a balónková houkačka. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty a reflektor s dvouvláknovou "Bilux" žárovkou.
Cena s 5W osvětlením 321,- Říšských marek
15 W osvětlení za příplatek 6,- Říšských marek


Modell 7 AS se 100-ccm motorem ILO.
Sportovní motorové kolo Wanderer Modell 1 Sp
s 98 -ccm Sachs Motor, terénní vidlicí Wanderer a uzavřeným trojúhelníkovým rámem z bezešvých trubek, letovaných do Wanderer mufen. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, umožňující rychlé a pohodlné vyjmutí zadního kola, velké sedlo pro motorová kola, výškově i podélně stavitelné na sedlové trubce, sportovní řidítka s vnitřkem vedenými bowdeny páček spojky a brzdy, černé nebo zelené emailování, protišlapací zadní brzda Torpedo a bubnová přední brzda, široké blatníky. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty a reflektor s dvouvláknovou "Bilux" žárovkou.
Cena s 5 W osvětlením 330,- Říšských marek
15 W osvětlení za příplatek 6,- Říšských marek

Modell 2 Sp je obdobný, ale se 100 ccm motorem ILO a 7,5 W nebo 15 W osvětlením.
Dámské motorové kolo Wanderer Modell 12
s 98-ccm dvoutaktním Sachs motorem o výkonu 2,75 koně v bloku s dvourychlostní převodovkou, volnoběhem, lamelovou spojkou a dekompresorem, řazením na nádrži, magnetovým setrvačníkovým zapalováním, 6-litrovou nádrží a Wanderer-spirálovým pérováním přední vidlice. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, zadní protišlapací brzda Torpedo, přední brzda bubnová, emailování černé nebo zelené. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty.

Cena s 5 W osvětlením: 328,75 Říšských marek
Příplatek za 15 W osvětlení 6,- Říšských marek

Modell 8 se 100 ccm motorem ILO a 7,5 W nebo 15 W osvětlením.

Modell 4 s 74-ccm motorem Sachs a 5 W osvětlením.
Dámské motorové kolo Wanderer Modell 12 AS
s 98-ccm dvoutaktním Sachs motorem o výkonu 2,75 koně v bloku s dvourychlostní převodovkou, volnoběhem, lamelovou spojkou a dekompresorem, řazením na nádrži, magnetovým setrvačníkovým zapalováním, 6-litrovou nádrží a Wanderer-terénní přední vidlicí. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, zadní protišlapací brzda Torpedo, přední brzda bubnová, emailování černé nebo zelené. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty.

Cena s 5 W osvětlením: 334 Říšských marek
Příplatek za 15 W osvětlení 6,- Říšských marek