JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
O
N
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


C

C.I.M.T. Grimaudi - sidecar

sidecar C.I.M.T. Grimaudi 1947 Jednou z novinek, představených na Milánské přehlídce nových modelů 1947, byl tento sidecar firmy C.I.M.T. Grimaudi.
Vyznačoval se oblými tvary s módní ploutvičkou na zádi a jako jeho největší přednost byla uváděna dokonalá ochrana pasažéra v případě špatného počasí.
Sidecar měl odpérované kolo a možnost seřízení tvrdosti pérování v souladu se zadním pérováním motocyklu. Referoval o tom anglický ...   celý článek

CALTHORPE 250 OHV - Ivory

Retušované vyobrazení z továrního prospektu. Anglický lehký cestovní motocykl se sportovním charakterem, představený v roce 1934.

Výrobce:
CALTHORPE MOTOR CYCLE Co., Barn Street, BIRMINGHAM, England
Když začala Calthorpe Motor Cycle Co. v roce 1928 nabízet kromě černých i motocykly krémově bílé, přispěl jejich atraktivní vzhled (spolu s mimořádnou kvalitou) k jejich obchodnímu úspěchu.
Stroje v bílém lakováním byly nabízeny ...   celý článek

CAMPION - řemenový motocykl

Řemenový motocykl Campion (foto Hošťálek) Řemenový motocykl CAMPION na Veteran Rallye "Křivonoska 2010", pořádané Veteran Car Clubem České Budějovice.   celý článek

CITROËN - nákladní Typ 23

Valník Citroën Typ 23 Klasický nákladní automobil kapotového uspořádání s uváděnou nosností 1,5 až 1,8 tuny, který měl čtyřválcový benzínový motor a poháněnou zadní nápravu.
Vyráběl se od roku 1935.

Výrobce:
Société Anonyme ANDRÉ CITROËN, Francie   celý článek

COMMER QX

Britský nákladní automobil s trambusovým uspořádáním kabiny a podpodlahovým motorem, vyráběný v provedeních s nosností 5 a 7 tun od roku 1948.   celý článek

CONDOR A 350

CONDOR A 350 zleva Švýcarský vojenský motocykl, postavený podle italského vzoru Ducati a používající motor Ducati 350 OHC. Ve švýcarské armádě byl používán od začátku sedmdesátých let.

Výrobce:
Condor-Werke AG, Courfaivre, Swiss   celý článek

CONDOR A 580

Condor A 580 Švýcarský vojenský motocykl, boxer dvouválec, inspirovaný konstrukcí německých motocyklů Zündapp. Ve švýcarské armádě byl používán v poválečných padesátých letech.

Výrobce:
Condor-Werke AG, Courfaivre, Swiss   celý článek

CSEPEL nákladní typ D 350

Tovární snímek valníku Csepel D 350 s postranicemi zvýšenými o laťovou nástavbu a s oblouky pro plachtu, složenými za kabinou. Třiapůltunový (později až čtyřtunový) dvounápravový automobil klasické koncepce se čtyřválcovým naftovým motorem a poháněnou pevnou zadní nápravou.

Výrobce:
Csepel Autogyár, Budapest, Maďarsko

První tři vyrobené exempláře vyjely z továrny v dubnu 1950.   celý článek

CUCCIOLO - Ducati

Italský čtyřtaktní motorek obsahu 48 ccm, určený k montáži do standardního jízdního kola.   celý článek