JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Foto a stručný popis jednotlivých exponátů musea.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


HARLEY - DAVIDSON 1200 SV - typ U 1940


Těžký americký cestovní motocykl s dvouválcovým motorem 1.200 ccm SV (Flathead), ideální zejména pro sidecarový provoz. Civilní provedení z doby nedlouho před vstupem USA do války.


Výrobce:
Harley-Davidson Motor Company, Milwaukee, Wisconsin, USA
Harley-Davidson 1200 ccm model U, na snímku v provedení sólo. V době výroby tohoto motocyklu (1940) už byla Evropa ve válečném konfliktu, takže do Československa kde už platily protektorátní zákony s prakticky zákazem soukromého nakupování motorových vozidel, nebyl tento typ v době svého zrodu nikdy dovezen.
Harley-Davidson 1200 ccm model U, na snímku se sidecarem a s příplatkovým dvojsedlem. Vyobrazený (původně policejní) stroj se k nám dostal z Holandska v roce 2011 a Petr Hošťálek jej zakoupil od předchozího majitele v roce 2017, tehdy už včetně dodatečně připojeného originál amerického sidecaru, proto v jiné barvě.
tp_NL_1955b
Holandský technický průkaz z roku 1955 spolu s číslovou tabulkou tp_NL_1958a a poslední holandský technický průkaz z roku 1958.
foto Marcel Gause ... a tady popisovaný HD 1200 U na srazu historických vozidel v Chýnově v roce 2017, v sedle už s novým majitelem Petrem Hošťálkem, který jej nejradši jezdí sólo.
"Sidecar připojím, až budu starej," říká.
Petr Hošťálek na srazu předválečných Harleyů, pořádaném Jardou Štěpánem v Úpici 2020.