JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Foto a stručný popis jednotlivých exponátů musea.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


ČZ 150 c - prototyp 1953


Prototyp jednovýfukového provedení motocyklu ČZ 150 c. Unikátní provedení motocyklu ČZ 150, které mělo být pokusem jak zlevnit výrobu i prodejní cenu populárního typu ČZ 150c, vyráběného sériově od roku 1951.Výrobce: ČZM, Strakonice, Tovární ulice
Stroj se v podstatě lišil jen použitím jiného válce s jediným výfukovým hrdlem. Úspory mělo být dosaženo pouze jediným výfukovým kolenem a jediným výfukovým tlumičem, čímž se zároveň měla snížit pracnost při montáži.
Tento zlepšovák nebyl prosazen do výroby, protože tehdejší ředitel továrny prý prototypový stroj obešel a prohlásil "Tohle se zákazníkům nebude líbit. Jsou léta zvyklí na to, že naše motorky mají dva souměrné chromované výfuky!"
Na pohledu z levé strany Tento exponát není součástí soukromé sbírky Petra Hošťálka, do exposice Jihočeského motocyklového musea byl zapůjčen majitelem Ivanem Sakalem, členem Veteran Car Clubu České Budějovice.

V současné době už ve sbírce vidět není.